Barwy Miasta


Już 2 sierpnia 2014 roku odbędzie się najważniejsza impreza Hip – Hop w dziejach miasta. Wspaniałe pokazy BMX  i zawody break – dance, to główne elementy programowe imprezy. Ponadto niezapomniane koncerty Hip – hop – wszystko na terenie nowo oddanych obszarów rekreacyjnych, przy ul. Kusocińskiego w Busku-zdroju.

Impreza uzyskała dotacje Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starosty Buskiego w ramach postępowań konkursowych. Organizatorzy składają szczególne podziękowania sponsorom, a przede wszystkim Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach (CKZ w Busku-Zdroju), firmie PERFECT Sp. z o.o. z Bilczy i kieleckiej FONTIA Sp. z o.o. – wlaścicielowi pięknego buskiego Hotelu BRISTOL.

WYKONAWCY BIORĄCY UDZIAŁ W BARWACH MIASTA 2014

Pyskaty
pyskaty

Przemysław Chojnacki rozpoczął działalność artystyczną w drugiej połowie lat 90. Od 1995 roku pod pseudonimem Zeke tworzył zespół Edytoriał należący do prekursorów warszawskiej sceny muzyki hip-hopowej. Wraz z grupą nagrał szereg utworów w tym m.in. „Teksty wersy i słowa”, który ukazał się na pierwszej kompilacji hip-hopowej wydanej w Polsce pt. Smak B.E.A.T. Records (1997). Także w 1997 roku Edytoriał wystąpił w ramach Rap Day w Warszawie poprzedzając amerykańską formację Run–D.M.C.. W 1998 roku zespół nawiązał współpracę z kompozytorem Marcinem Pospieszalskim. Efektem były utwory „Tęcza” i „Głowa” z udziałem Miki Urbaniak i Tadeusza Nalepy, które zostały wykorzystane w filmie „Spona” w reżyserii Waldemara Szarka. W 1999 roku w wyniku nieporozumień na tle artystycznym Chojnacki opuścił Edytoriał, który został ostatecznie rozwiązany.

W 1999 roku wraz z Marcinem „Cygą” Całką założył zespół pod nazwą Skazani na Sukcezz. Skład uzupełnił Pih, którego twórcy poznali w trakcie prac w Specyfik Sound Studio nad jego drugim albumem solowym Krew, pot i łzy (2004). W efekcie współpracy powstały kompozycje „Hawajskie koszule” i „SOS” oraz pomysł na stworzenie wspólnego projektu. W wyniku śmierci Całki projekt został zarzucony. W międzyczasie Chojnacki już jako Pyskaty nawiązał współpracę z Sonym wraz z którym nagrał nielegal pt. Chomicz, wydany w 2003 roku. W 2005 roku formacja Skazani na Sukcezz wznowiła działalność. 29 czerwca 2006 roku nakładem Camey Studio ukazał się jedyny album grupy pt. Na linii ognia. Do 2009 roku zespół gościł ponadto na płytach takich wykonawców jak: DJ Decks, Fabuła, IGS, LWWL, Onar, Rudy MRW i Waves. Wkrótce potem formacja została rozwiązana.

9 października 2009 roku nakładem Aptaun Records ukazał się solowy debiut rapera pt. Pysk w pysk. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in. W.E.N.A., Ten Typ Mes i Proceente. Z kolei produkcji nagrań podjęli się Henson, Kixnare, Siwers, Złote Twarze, The Returners, Kamilson, $wir, Kuba O., 101 Decybeli oraz Kshysiakas. Materiał był promowany teledyskami do utworów „Co ze mną?”, „Bez granic” i „Jestem”. 19 marca 2010 roku raper wziął udział w koncercie charytatywnym 4 The People na rzecz niesłyszących dzieci. Występ odbył się w poznańskim klubie Blue Note. 23 kwietnia tego samego roku ukazała się reedycja debiutu rapera. 29 czerwca 2012 roku ukazał się drugi album solowy Pyskatego pt. Pasja. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Onar, Te-Tris i Włodi. Natomiast producentami nagrań byli O.S.T.R., Oer, BobAir, SherlOck, Qciek, Zbylu, Kuoter, Stona, The Returners oraz Kudel. Pierwszy teledysk promujący materiał został zrealizowany do utworu „S.A.L.I.G.I.A.”. Wydawnictwo przysporzyło raperowi pierwszy sukces komercyjny. Nagrania zadebiutowały na 5 miejscu listy przebojów OLiS. Na kanwie wzrastającej popularności w zestawieniu znalazł się także debiut rapera Pysk w pysk, który uplasował się na 39. miejscu.

Pasjonaci

 pasjonaciBrat plus brat plus brat czyli Pasjonaci to jedna z nielicznych o ile nie jedyna ekipa rapowa, w której znajdziemy trzech braci a początki ich działalności to rok 1997. Od samego początku ekipę tworzą pochodzący z Biłgoraja bracia – Begiet (MC) i Pawko (wcześniej PWK) odpowiedzialny za produkcję oraz finalny obraz utworów.

Pierwsze nagrania to pierwsze problemy, brak sprzętu, studia nagrań oraz domowe warunki, które nie ułatwiają sprawy. Pierwsze bity Pawka na playstation jedynce, wokale zgrywane na jamnika. Kolejny etap to pierwsze programy do tworzenia bitów na pc i komputerowy mikrofon zastępujący jamnika. Na tym pseudo amatorskim sprzęcie powstaje pierwsze podziemne LP, które szybko zyskuje grono odbiorców, czego dowodem jest wysoka frekwencja na pierwszych koncertach grupy. W międzyczasie w arsenale Pawka pojawia się coraz lepszy sprzęt w tym MPC-tka a nagrywanie w profesjonalnych warunkach studyjnych otwiera przed Pasjonatami kolejne możliwości.

Efektem prac jest EP. „Pajęczyna Spraw” wypuszczona do internetowego świata w 2005 roku. Okres po tej produkcji to prace nad pierwszym legalnym wydawnictwem, które ukazuje się na sklepowych półkach w 2007 roku, nakładem Haos label. Lata 2008-2011 to okres w którym powstawanie nowych utworów skutecznie ogranicza praca zawodowa braci, co nie oznacza jednak, że u Pasjonatów nic się nie dzieje, rapowa pasja nie umiera nigdy, powoli powstają nowe nagrania. W roku 2011 następuje wznowienie działalności grupy. Do składu oficjalnie dołącza trzeci brat Jendrula i rozpoczynają się prace nad kolejnym albumem, do którego wokale Pasjonaci rejestrują w zaprzyjaźnionym Peqin studio na Opolszczyźnie. Efektem tych działań jest album zatytułowany Pasjonaci 2, który ukazał się pod koniec października 2012 roku nakładem SAMAD RECORDS. Aktualnie trwają intensywne prace nad kolejnym pasjonackim albumem, którego premiera planowana jest na lipiec tego roku !!!

Przeplach

przychlap

to dj i b-boy w jednej osobie.

Reprezentuje grupę Stylowa Spółka Społem – jedną z najstarszych ekip b-boyowych w kraju.

Gra od 2000 roku, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Za gramofonami pojawia się głównie podczas walk b-boy`s, takich jak np. polska edycja Circle Prinz, europejskie eliminacje do Freestyle session, Over the top, Skill masters, All About Style, czy Wrocławskie Konfrontacje.

Jego sety to duża dawka funku, breaków, klasycznego rapu i innych gatunków.

Na stałe współpracuje ze znanymi polskimi jazzmanami takimi jak Jarosław Śmietana (m.in. założyciel słynnego Big Band Katowice), gra także w hardcoreowym zespole Wu-Hae z którym wystąpił przed legendarnym zespołem Korn.

Supportował również Dilated Peoples, i’am, Malę Rodriguez, Kero one,Kultame, Afu-Rę, czy Scratch Perverts.

polskie_flawour

Cetowy, Kleju, Skank, Yarko, Greku, Chu Chu, Mefo, CycuRock,

W ramach imprezy Barwy Miasta w roli sędziów turnieju break dance wezmą udział Yarko i Greku – członkowie Polskee Flavour i akcji Catch the Flava. Dadzą naturalnie konkretny pokaz sędziowski.

Jarosław Yarko Kulewicz

Jarosław Yarko Kulewicz urodził się i dorastał w Polsce. Zaczął tańczyć w 2001 roku. Tancerz, choreograf, nauczyciel, oraz sędzia zawodów tanecznych w Polsce i Europie. Wielokrotnie występował i odnosił sukcesy na turniejach i festiwalach na całym świecie. Po dziesięciu latach w grze wciąż dużo trenuje i pozostaje czynnym uczniem kultury hip hop. Do największych prezentów od życia, zalicza możliwość ciągłego podróżowania po świecie i spotykania niesamowitych ludzi, co jest dla niego największą inspiracją. Członek grup Lion Kingz, oraz Polskee Flavour, która jest uznawana za nieoficjalną reprezentację Polski break dance. Jest jednym z twórców projektu Catch the Flava – idei, mającej na celu dzielenie się wiedzą, oraz umiejętnościami artystycznymi z młodym pokoleniem, podczas obozów tanecznych, oraz różnych spotkań artystycznych. Dba o szerzenie wiedzy i naukę oryginalnej formy tego tańca.

Bartek Greku Żmuda

yarko

 

Bboy od 2000 roku. Reprezentant ekip Polskee Flavour i Lion Kingz. Od 10 lat buduje swoje imię i imię swojej ekipy na jamach na całym świecie. Zdobywał szacunek w Japonii, Korei Płd, USA i w większości krajów Europy.

Jeden z twórców idei Catch The Flava – obozów hip-hopowych, na których razem ze swoim crew uczy dzieciaki prawdziwych wartości hip hopowych.

Najważniejsze rzeczy:

Freestyle Session World Finals 2013 Japan – 2 miejsce

Outbreak Europe Festival Slovakia 2013 – 1 miejsce

The Bronx Boys Re-union 2013, Nowy Jork – 1 miejsce

Street Star festival Szwecja 2013 – 1 miejsce

greku

Galeria Zdjęć