Zakończyły się IV Buskie Warsztaty Gospel.

3Gospel_2014Finałowym koncertem, który odbył się w dniu 21 września o godz. 17 w Sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, zakończyły się IV Buskie Warsztaty Gospel. Tegoroczna edycja była kolejnym w historii miasta wydarzeniem z tego cyklu, a przygoda z muzyką Gospel wydaje się być już na stałe wkomponowana w kalendarz ważniejszych wydarzeń artystycznych Buska-Zdroju. Liderem tegorocznej edycji był fantastyczny Wayne Ellington – niesamowicie utalentowany, dynamiczny, ciepły i życzliwy brytyjski lider i wokalista. Jego obecność na warsztatach gwarantowała wysoki poziom edukacyjny i artystyczny przedsięwzięcia, ale chyba najważniejszym elementem imprezy był koncert finałowy, który oddaje ponadczasowy przekaz i rewelacyjny kontakt, jaki Ellington tworzy z chórem i widownią.

Warsztaty Gospel to dwa dni wytężonej pracy lidera, muzyków i uczestników, podczas których chór szlifuje swoje umiejętności wokalne, a jednocześnie efektywnie uczy się języka angielskiego. Impreza ma swój ponadpokoleniowy wymiar i sprzyja silnej, personalnej integracji. Najmłodsza uczestniczka tegorocznej edycji miała 6 lat (!), a najstarszy uczestnik 46.

Warsztaty muzyczne Gospel uzyskały w ramach postępowań konkursowych finansowe wsparcie udzielone przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, Powiat Buski oraz Gminę Busko-Zdrój, co pozwoliło zrealizować przedsięwzięcie przy zminimalizowanych nakładach własnych i najniższych kosztach uczestnictwa.

Organizatorzy serdecznie dziękują lokalnym mediom i instytucjom patronującym temu przedsięwzięciu, w tym Centrum Kształcenia Zawodowego ZDZ w Busku-Zdroju, Buskiemu Samorządowemu Centrum Kultury i spółce „Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.”, która we wszystkich dotychczasowych edycjach wspierała i wspiera uczestników warsztatów odżywczą „Buskowianką”.

Galeria Zdjęć