VII Buskie Warsztaty Gospel

W dniach 23 i 24 września 2017 roku zapraszamy do Sali Widowiskowej BSCK, gdzie odbędą się VII buskie warsztaty Gospel. Liderem warsztatów będzie Peter Francis z Wielkiej Brytanii.
Prowadzący warsztaty Peter Francis , od najmłodszych lat jest związany z muzyką Gospel i kościołem. Jako dziecko pastora, w dzieciństwie był zaangażowany muzycznie w kościele swojego ojca śpiewając i grając na instrumentach.
Peter Francis nieustannie kształcił się wokalnie , często asystował i dyrygował chórami Gospel m in. The Inspirational Choir. Peter Francis od wielu lat jest dyrygentem chóralnym, a od kilku lat prowadzi seminaria dla chórów i prowadzących chóry Gospel w Birmingham i Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce i Danii.
Od 2002 roku Peter Francis prowadzi swój własny chór w Londynie – The Jabez Family.
W Polsce od 2015 roku prowadzi zajęcia w Tychach i w Warszawie, pod szyldem Community Gospel Choir.

VII Buskie Warsztaty Gospel, to kontynuacja inicjatywy zapoczątkowanej w 2011 roku przez Jerzego Szydłowskiego i Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój.
Tegoroczną edycję warsztatów organizuje Szkoła Muzyczna I stopnia w Busku-Zdroju oraz Nasze Stowarzyszenie. Warsztaty wspiera Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Uczestnicy będą brali udział w zajęciach emisji głosu, a nauczyciele Szkoły będą mogli skorzystać z warsztatów metodycznych dotyczących prowadzenia zespołów wokalnych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło: Radio Kielce, Echo Dnia, Tygodnik Ponidzia, TV Ponidzie, portale: busko.com.pl i gospel.pl.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. zapewnia wodę mineralną Buskowianka-Zdrój dla uczestników warsztatów.
Wszystkim instytucjom wspierającym warsztaty organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Szczegóły programowe warsztatów oraz zasady zgłoszenia uczestnictwa dostępne w sekretariacie Szkoły Muzycznej w Busku-Zdroju.

Zapraszamy!